ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3832051
*
nr 383 2051
Spegel
Empirstil, höjd: 81, mahogny
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2005
kl 16:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 20:39:55
1
350 kr
24/10 10:40:39
2
450 kr
24/10 15:50:26
1
450 kr
24/10 15:56:09
3
550 kr
24/10 15:58:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirstil mahogny spegel speglar trä
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 383 2051
Spegel
Empirstil, höjd: 81, mahogny
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 20:39:55 | 1 | 350 kr |
24/10 10:40:39 | 2 | 450 kr |
24/10 15:50:26 | 1 | 450 kr |
24/10 15:56:09 | 3 | 550 kr |
24/10 15:58:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empirstil mahogny spegel speglar trä
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43